جلسه صبحانه کاری اعضای انجمن شرکت‌های دانش‌بنیان استان‌اصفهان

جلسه صبحانه کاری اعضای انجمن در روز چهارشنبه مورخ 1402/08/17 با حضور جناب آقای دکتر شهیر، مدیر کل محترم دفتر سرمایه‌گذاری و اشتغال استانداری اصفهان تشکیل و ایشان ظرفیت‌های همکاری دفتر با شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور استان به صورت مبسوط ارائه و شرکت‌های حاضر در جلسه نیز در این رابطه بحث و تبادل نظر نمودند.

مواردی که به نظر می‌رسد برای استفاده شرکت‌های استان مفید باشد را ذیلا به استحضار می‌رساند:

1-با توجه به ابلاغ منابع تسهیلات به بانک‌ها، شرکت‌هایی که در سال گذشته درخواست استفاده از تسهیلات تبصره 16 را داشته‌اند، مجددا درخواست خود را ارسال تا پیگیری لازم انجام شود.

2-در مورد تسهیلات تبصره 18 با مبلغ کمتر از 4 میلیارد تومان مقرر گردیده است که بانک‌ها بدون ارائه طرح توجیهی و قبول وثایق تسهیلگرانه نظیر سند خودرو و ... نسبت به پرداخت این تسهیلات اقدام نمایند.

3-با توجه به اعلام بانک رسالت مبنی بر عدم استقبال از طرح‌های دیگر این بانک از طرف شرکت‌های دانش‌بنیان، پیشنهاد می‌گردد شرکت‌های دانش‌بنیان نسبت به ارتباط‌گیری بیش‌تر با این بانک اقدام و در صورت وجود موانع، مراتب را از طریق انجمن پیگیری نمایند.

4-با توجه به عدم تحقق بیش از 70% تسهیلات مصوب سفر ریاست جمهوری، شرکت‌هایی که درخواست تسهیلات سرمایه ثابت دارند سریعا طرح‌های خود را ارسال نمایند.

5-برای طرح‌های ایجادی، باید طرح 50% پیشرفت فیزیکی داشته باشد ولی اجاره نامه 5 ساله نیز معادل 50% آورده محسوب می‌گردد.

6-در مورد شرکت‌هایی که در سال قبل جهت اخذ تسهیلات تبصره 16 نیرو استخدام نموده‌اند، جهت به جریان انداختن تسهیلات تبصره 16 نیازی به استخدام جدید نمی‌باشد.

7-شرکت‌هایی که برای طرح خود نیاز به سرمایه‌گذار دارند، بر‌اساس فرم‌های ارسالی، پیش ‌طرح‌های خود را به انجمن یا دفتر سرمایه‌گذاری استانداری ارسال نمایند.

8-شرکت‌هایی که تمایل به استفاده از ظرفیت خالی کارخانجات دارند، تولید مورد نیاز خود را طی درخواستی به انجمن ارسال نمایند تا نسبت به دریافت لیست شرکت‌های دارای خط تولید متناسب جهت ایشان اقدام گردد.


اطلاعات تماس

آدرس: اصفهان، بلوار دانشگاه صنعتی، شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان، خیابان 12، ساختمان فراتحقیق، طبقه همکف

تلفن تماس: 03133932133

فکس : ۰۲۱۴۱۴۲۵۵۵۵ داخلی ۳۸۵۷۹

شماره همراه: 09134046840

ایمیل: info@isfahan.tech

انجمن شرکت‌های دانش‌بنیان استان‌اصفهان

انجمن شرکت‌های دانش‌بنیان استان‌اصفهان به عنوان تشکلی از فعالان اقتصادی حوزه فناوری، براساس قوانین جمهوری اسلامی ایران در اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران تاسیس و به ثبت رسیده است.